Rituma sadarbība ar BITE Open Art

Pirmo reizi Latvijā labi pazīstamu Latvijas un ārvalstu mākslinieku darbi tiks radīti sabiedriskās vietās. Vēl nebijušais projekts “BITE Open Art” sāksas jau 3. jūlijā pašā Rīgas centrā – parkā “Vērmanes Dārzs“, kur septiņi pazīstami Baltijas mākslinieki gandrīz divu nedēļu garumā radīs lielformāta gleznojumus, kurus vēlāk izstādīs Rīgā, citās Latvijas pilsētās un ārvalstīs.

“BITE Open Art” sākas ar pirmajām sabiedriskās gleznošanas sesijām Rīgā


Projekts turpināsies līdz 2008. gadam, kad vērienīgā gleznojumu kolekcija tiks prezentēta Rīgā, Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētkiu laikā. “BITE Open Art” projekta iniciatori ir mākslinieks Ritums Ivanovs un to atbalsta telekomunikāciju uzņēmums “BITE Latvija”.

“Mūsu galvenais mērķis ir atklāt mākslas dzimšanas noslēpumu visiem cilvēkiem. Es ticu, ka mūsu projekts ne tikai izdaiļos mūsu ikdienas dzīvi, bet arī palīdzēs paplašināt zināšanas par mākslas radīšanu un pievērst tai lielu sabiedrības uzmanību,” - sacīja projekta “BITE Open Art” iniciators Ritums Ivanovs. Pēc viņa teiktā, doma par projekta izveidi Latvijā viņam radās pagājušajā gadā, uzzinot par līdzīgu projektu Lietuvā.

“Es biju pārsteigts par iespējām, ko sniedza projekts – gan māksliniekiem, gan visai sabiedrībai – un nolēmu ierosināt šo lielisko un vienkāršo ideju arī Latvijā,” - stāsta R. Ivanovs. Viņš piebilda, ka tas nebūtu iespējams bez uzņēmējdarbības pārstāvju atbalsta. “Projekta ieviešana kopā ar BITI bija ātra. Uzņēmums, kas veicina kultūras pasākumus un cenšas radīt mākslu un labklājību visās dzīves jomās, sadarbojās projekta izveides gaitā. Uzņēmums laipni atbalstīja šo ideju un tādējādi mēs varējām ieviest šo projektu jau šogad,” - sacīja R. Ivanovs. 

“Komunikācija ir ļoti svarīga mūsu ikdienas dzīves sastāvdaļa, jo īpaši sniedzot iespēju iegūt jaunu pieredzi. Mēs esam pārliecināti, ka vēl nebijušās publiskās gleznošanas sesijas uzlabos komunikāciju – vispirms starp māksliniekiem un citiem cilvēkiem, radot simbolisku tiltu starp mākslu un mūsu ikdienas dzīvi,” - sacīja BITE Grupas izpilddirektors biznesa jomā Darjus Montvila (Darius Montvila).


Četru pazīstamu Latvijas mākslinieku komanda, ko veido Ritums Ivanovs, Patricija Brekte, Flēra Fedjukova un Vilipsōns, Igaunijas mākslinieks Augusts Kinnapu (August Künnapu) un divi Lietuvas mākslinieki Audrjus Gražis (Audrius Gražys) un Vilmants Marcinkevičs (Vilmantas Marcinkevičius), kas bija iniciatori līdzīgam projektam Lietuvā, uzsāks projektu 2006. gada 3. jūlijā. Līdz 14. jūlijam Rīgas “Vērmanes Dārzā“ mākslinieki radīs lielformāta – 15 kvadrātmetri – gleznojumus, kurus parkā izstādīs līdz pat rudenim. Ziemā gleznojumus pārcels uz lielformāta mākslas darbiem piemērojamām telpām. Nākotnē projekta laikā tapušos darbus plānots izstādīt arī citās Latvijas pilsētās un ārvalstīs. 

Iniciatīvu jau ir atbalstījis kultūras jomu pilsētā pārraugošais Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Birks: “Esmu gandarīts, ka uz laiku varam nodot šo Rīgas teritoriju tik oriģinālam projektam. Nevar noliegt, ka šī ir viena no interesantākajām mākslinieku iniciatīvām, kas šovasar padarīs pilsētu krāsaināku un interesantāku. Esmu pārliecināts, ka tādējādi “Vērmanes Dārzs“ šovasar kļūs par vienu no iecienītākajām Rīgas iedzīvotāju un pilsētas viesu apmeklējuma un atpūtas vietām”.

Visā projekta laikā, līdz 2008. gadam, pazīstami Latvijas un ārvalstu mākslinieki gleznos sabiedriskās vietās Rīgā un citās Latvijas pilsētās. Mākslas darbu izstāde būs apskatāma gan Latvijā, gan ārpus tās. Nākotnē piedalīties projektā tiks aicināti arī citi slaveni Latvijas un ārvalstu mākslinieki. Par mākslas darbu drošību rūpēsies AS “Falck Apsargs”. Projekta informatīvie partneri ir laikraksts „Diena“, laikraksts “Subbota” un telekanāls LTV1.

2005. gadā līdzīgs projekts ar nosaukumu “BITE Art Spaces” uzsākās Lietuvā. Projekta iniciatori bija divi pazīstami Lietuvas mākslinieki - Audrjus Gražis un Vilmants Marcinkevičs kopā ar uzņēmumu “BITE Lietuva”. Lietuvas un ārvalstu mākslinieku mākslas darbi, kas tika radīti projekta “BITE Art Spaces” laikā Lietuvā, veidos plašu brīvdabas izstādi, kuras mērķis ir kļūt par nozīmīgu daļu pasākumos, kas veltīti Viļņas centieniem kļūt par 2009. gada Eiropas kultūras galvaspilsētu. 

Sniedzot savus pakalpojumus Latvijā kopš 2005. gada 15. septembra, “BITE Latvija” tīkls šobrīd pārklāj 50 procentus Latvijas teritorijas un ir pieejams 87% Latvijas iedzīvotāju.

Avots 20.06.2006: Bite 

Iepriekšējā
Apskatāms. Gleznas, foto, video
Nākamā
Latvija atgriežas pasaules porcelāna mākslas virsotnē