OPTICAL DIFFUSION Eva Poll galerijā Berlīnē 2004

No 2004. gada 3. septembra līdz 10. oktobrim, projekta „Gallery Tour of the Ten” ievaros, Evas Poll galerijā Berlīnē notiek mākslinieka Rituma Ivanova personālizstāde "Optical Diffusion"







 

Paplašinoties Eiropas Savienībai, Austrumeiropas un Centrāleiropas valstu kultūras diplomāti ir nodibinājuši Sabiedrību kultūras veicināšanai paplašinātajā Eiropā (Gesellschaft zur Förderung der Kultur im erweiterten Europa e.V.), kas organizē „Desmit valstu kultūras gadu” („Das Kulturjahr der Zehn”), lai sveiktu jaunās dalībvalstis. Viens no centrālajiem projektiem septembrī ir „Gallery Tour of the Ten”, kas top sadarbībā ar Berlīnes galeriju asociāciju (Landesverband Berliner Galerien) un Konrad-Adenauer fondu (Konrad-Adenauer-Stiftung). 

Laikmetīgās mākslas projekts „Gallery Tour of the Ten” norisinās vairākās Berlīnes galerijās un Minhenē 2004. gada septembrī – oktobrī. Tajā ir iesaistīti 10 mākslinieki no 10 jaunajām Eiropas Savienības dalībvalstīm. Katru valsti pārstāv viens mākslinieks un viņa darbi ir eksponēti kādā no Berlīnes galerijām, kā arī 2 kopizstādēs Berlīnē un Minhenē. 

Šīs izstāžu sērijas mērķis ir pievērst uzmanību Eiropas Savienības jaunajām dalībvalstīm un to laikmetīgajai mākslai, kā arī veicināt galeriju sadarbību paplašinātās ES ietvaros.

Paralēli personālizstādēm 10 Berlīnes galerijās, tiek organizētas visu projekta dalībnieku vērienīgas kopskates – divas grupas izstādes Berlīnē un Minhenē: 
„Extension is More Fine Arts” Vācijas Ārlietu ministrijas Starptautiskajā klubā Berlīnē no 10. līdz 30. septembrim. „ART of the TEN” Minhenes pilsētas izstāžu zālē (Marienplatz) no 11. septembra līdz 3. oktobrim.

Ritums Ivanovs „Gallery Tour of the Ten” – personālizstādē Evas Poll galerijā un abās grupas izstādēs, piedāvās 4 darbu sērijas, kopumā 27 darbus. Mākslinieka darbu izpētes centrālā tēma ir cilvēka emocijas, dažādi emocionālie stāvokļi. Viņa tēli ir gan reāli autora dzīves dalībnieki („Heat”, „Viņa ir priecīga”), gan fotogrāfiski prototipi no jau eksistējošiem iespieddarbiem – show industrijas reklāmas fotogrāfijām (sērija „I Feel Loved” (2001) ar grupas „Depeche Mode” dalībnieku portretiem), žurnāliem, kuros aplūkojamas populārākās aktrises, modeles un citas pop zvaigznes, kas ar masu mēdiju palīdzību un veiksmīgu PR kļuvušas par sava laikmeta skaistuma un dzīves stila etaloniem (sērijas „Trade Mark Beauty” (2004), sērija „Nezināmas filmas plakāts” (2004)) un pat erotiskās literatūras (sērija „Erotiskā filma”).

Ritums Ivanovs (dz. 1968) beidzis Latvijas Mākslas akadēmiju 1994. gadā. Pēc tam gadu studējis prestižajā Humbolta Universitātē ASV. Māksliniekam bijušas personālizstādes galerijās Parīzē (1993., 2001.), Kalifornijā (1995.). Viņa darbi tikuši izstādīti nozīmīgās grupu izstādēs – latviešu mākslas ekspozīcijā „Jauna realitāte. Identifikācija” 5. Starptautiskajā laikmetīgās mākslas izstādē „Art Moscow” (2001.), izstādēs „Art Moscow” (2003., 2004.), multimediālā latviešu mākslas izstādē „Nekā personīga” Brēmenes Pilsētas galerijā (2002.), jauno mākslinieku darbu izstādē „Fresh Art” Business Design centrā Londonā (2002., 2003.), izstādē „Eiropas nolaupīšana” Eskilstunas muzejā (2004.) u.c.

No Latvijas puses Rituma Ivanova personālizstādi Berlīnē organizē RĪGAS GALERIJA. Izstādi atbalsta: LR Ārlietu ministrija, LR vēstniecība Vācijā, aviokmpānija „Air Baltic” un Valsts kultūrkapitāla fonds
Iepriekšējā
Ivanovs un Latvijas mākslinieki dāvina darbus Igaunijai
Nākamā
Apskatāms. Gleznas, foto, video