Exposed 2002

Rituma Ivanova radošās iedvesmas avoti meklējami starp Gerharda Rihtera un Čaka Klouza fotoreālisma tradīcijām un op-arta zvaigžņu Viktora Vazarelli un Bridžetas Railijas atklājumiem. Optiskie efekti, jaunas krāsu kvalitātes un fotogrāfiski attēli palīdz māksliniekam radīt jaunas un pārsteidzošas vizuālās mākslas ikonas

 Izstādes nosaukums „Exposed” latviski tulkojams kā  „apskatāms”, „atklāts, arī „publiski atmaskots”. Šodienas kontekstā šis jēdziens kļuvis īpaši zīmīgs – modeļu pašeksponēšanās un fotogrāfu „noķerti” kadri ir popkultūras svarīgākā vizuālā zīme. Ekspozīcijā ietilpst sešas gleznas, fotogrāfijas ar gleznu fragmentiem un meditatīvs video, kurš tuvplānā pēta bezgalīgo krāsu, līniju rakstu. Ritums Ivanovs tēlu meklējumos izmēģina šķietami vienkāršo interneta apmeklētāja ceļu.Uzklikšķinot uz popdīvu  Britnijas Spīrsas, Keitas Mosas, Lindas Evandželistas u.c. - maģiskajiem vārdiem, ieraugām labi zināmus foto attēlus. Tomēr mākslinieka uzmanība koncentrēta uz telpu, kur savstarpēji pārklājas masu mediju ikonizētie attēli un personības trauslums.


Līdz šim vairāk pazīstams ar spožiem mūzikas un pasaules modes scēnas kulta figūru portretiem, Ritums Ivanovs šajā izstādē paplašina savu darbības zonu līdz figūras attēlojumam. Miesa (ķermenis) kā pierādījums un žests kā universāla zīme kopš klasiskajā mākslā izstrādātās ikonogrāfijas ir spēcīgi argumenti ķermeņa seksualitātes pētījumiem, kas pārvērš mākslinieka izvēlētās modeles aizkustinošos, naivos vai pat smieklīgos tēlos. 

Inessa Riņķe, Rigas Galerija

Iepriekšējā
Depeche Mode 2001: koncerts & gleznas
Nākamā
Erotiska filma 2002