Svinīgi atklās Ivanova gleznotos portretus

Šodien, 14. novembri 2022 pl. 13:30 Rīgas pilī:
Valsts prezidents Egils Levits un Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Andris Teikmanis Valsts prezidenta institūcijas simtgadē svinīgi atklāj Latvijas Nacionālajā digitālajā bibliotēkā izvietotos Valsts prezidenta pavēļu un rīkojumu žurnālus un ar ordeņiem un goda zīmēm apbalvoto personu sarakstus, kā arī mākslinieka Rituma Ivanova gleznotos Valsts prezidenta vietas izpildītāju Paula Kalniņa (1944–1945) un Jāzepa Rancāna (1947–1969) portretus.

Valsts prezidents Egils Levits atzīmēja, ka prezidentūras simtgadē īpaši godina Kalniņu un Rancānu, Valsts prezidentu galeriju papildinot ar diviem jauniem portretiem. Pēc prezidenta paustā, tas līdz šim varbūt nav bijis plaši zināms, bet Valsts prezidentu vēstures līnijas tecējumu nepārtrauca padomju okupācija, akcentējot, ka starp Kārli Ulmani un Gunti Ulmani, Latvijai esot okupētai, viņi pildīja Valsts prezidenta amata pienākumus trimdā.

Valsts prezidents uzsvēra, ka nozīmīga loma valstiskuma turpināšanā un neatkarības atjaunošanā bija gan Nacionālās pretošanās kustībai, gan Latvijas Centrālajai Padomei, gan Valsts prezidenta vietas izpildītājiem un Latvijas diplomātiem.

"Lai valsti un prezidentūru varētu atjaunot, vispirms to vajadzēja noturēt. Un tur bija nepieciešams gan Latvijas Centrālās padomes 1944.gada 17.marta memorands, gan 1944.gada 8.septembra Deklarācija par Latvijas valsts atjaunošanu, gan 1948.gada 13.marta/3.aprīļa trimdā tapušais Latvijas Senāta senatoru atzinums, gan daudzas citas lietas, kuras Latvijai darīja Kalniņš un Rancāns," pauda Levits.

Vairāk: Latvijas Valsts Prezidenta mājas lapaTvNet
Iepriekšējā
Portrets Eiropas Savienības Tiesai
Nākamā
Karalienes Elizabetes II portreta atklāšana