Izstāde Mālpilī

19. janvārī plkst. 16.00 Mālpils kultūras centra izstāžu zālē notiks Rituma Ivanova gleznu izstādes atklāšana, savukārt plkst. 17.00 kultūras centrā priecēs dziesminieka Valda Atāla un Ilzes Gruntes koncerts.

No superzvaigznēm līdz dziļi personiskiem – aci pret aci. Iedomātas vai īstas dzīves kadri. Apstādināti. Iemūžināti. Izgriežot realitātes kadru, Ritums Ivanovs fiksējis mūsdienu cilvēka portretu. Jau vairāk kā divdesmit gadu garumā izzina sociālo un emocionālo cilvēka veidolu, pietuvinot skatuves zvaigznes un izceļot patiesākos cilvēka vaibstus.

Izstādē apvienotas sērijas Zvaigznes. Gaismas staros (Stars. Lights On, 2010), Savienot (Connect, 2016) un Baltā gaisma (White Light, 2018/2019). Tajās fiksēts laikmets un ļauts paskatīties no malas uz mūsdienu sabiedrību, popkultūru un tās tēliem. Izstādes tēli apvienojušies vienotā stāstā par mums pašiem – iekšējo enerģiju un emocijām, plaši pazīstamiem popkultūras simboliem, kopā veidojot kaleidoskopisku pasaules kadru kopumu.

Ritums Ivanovs (1968) ir viens no cēsiniekiem, kura laikmetīgā mākslā ir guvusi plašu rezonanci un starptautisku atpazīstamību. Absolvējis Latvijas Mākslas akadēmiju (1994) un studējis Humbolta Universitātē ASV. Viņa vizītkarte un atšķirības zīme – pašizgudrota glezniecības svītru tehnika un savdabīgs skats uz portretu. Ivanovam ir bijušas 28 personālizstādes visā pasaulē, viņš regulāri piedalās starptautiskās mākslas mesēs un viņa darbi ir atrodami 19 publiskās un privātās mākslas kolekcijās Latvijā un ārvalstīs. 2009. gadā pirmo reizi Latvijas mākslas vēsturē Ivanova glezna “Frame05” tika pārdota prestižajā Sotheby's izsole Londonā, bruģējot ceļu uz starptautisku atzinību un apliecinot viņa daiļrades vērtību.

Iepriekšējā
 Gada noslēguma izstāde Bastejā
Nākamā
Artsy ar Feld+Haus galeriju